بسم الله الرحمن الرحیم
بسم الله الــرحمن الــرحیم


اللهم عجل لولیک الفرج
به وبلاگ طب اسلامی خوش آمدید


                                  
طب اسلامی، راهی بسوی تمدن اسلامی استطب اسلامی، مبلّغی قدرتمند برای اثبات حقانیت تفکر دینی استاحیای طب اســلامی، احیــای دیـن و زمینه ساز ظـهور امـام زمان ـ عجل الله تعالی فرجه الشریف ـ استاحیای طب اسلامی، احیای سنن انبیاء و اوصیای الهی استعلم طب در ابتدا باید بتواند تعریف درستی از انسان و رابطه او با هستی و خالق هستی ارائه بدهد و این جز با تمسک به دین امکان پذیر نمی باشدهدف طب اسلامی، تنها بیرون راندن بیماری از بدن نیست بلکه هدف، آزاد کردن فکر و اندیشه و عمل از قیود شیطانی و تعبد محض به اوامر الهی و بسط تمدن اسلامی استهدف ما نباید تربیت طبیب مسلمان باشد بلکه هدف، تبیین طب اسلامی و تربیت طبیب اسلامی است! ـطبیب مسلمان در نیت، مُسلِم و در روش، بی قید است؛ اما طبیب اسلامی در نیت و روش، مسلم استباطن مدرنیته، استغنای از إسم رب است و این قرائت از عالم، قرائتی شیطانی است که بشر عصر مدرن، از مسلمان و غیر مسلمان آن را باور کرده استطب مدرن هیچ تعهدی به منابع دینی ندارد و مستغنی از وحی به تفسیر عالم میپردازد اما پزشکان مسلمان آن را تایید کرده و علمی میدانند! ـعلوم کنونی دانشگاهی و متون درسی، توانایی آن را ندارند که انسان را الهی بار بیاورند و در عوض آن، استغنای از آموزه های الهی را در جان فرزندان این سرزمین تزریق میکنندچطور ممکن است که بر مبنای یک تعریف غلط و جعلی از انسان، بتوان سیستمی را بنا کرد که مدعی درمان درد های انسان و حفظ سلامتی او باشد؟در فلسفۀ علم الحادی، تعمیم آزمایش‌های طبی از موش به انسان، امری پیش پا افتاده است‌؛ زیرا از دیدگاه چنان فلسفه‌ای انسان و موش هر دو حیوانندغربی ها بدترین جفا را در حق پزشکی کردند تا آنجا که علم شریف طب را در حد دامپزشکی تنزل دادندچه شده است که شیعیانی که یا من اسمه دواء و ذکره شفاء میگویند، در عمل، گوش به فرمان طبی سپرده اند که نه اسمی از او در آن است و نه ذکری؟در خواب بودن نخبگان امت اسلام همین بس که امروز سنت های اسلامی، معطل تاییدات مراکز نظارتی غرب مانده اند تا مگر به تایید آن ها آبروی«علمی شدن» بگیرند!! ـچه بر سر ما آمده که حاضریم به هر فرضیه و نظریه ای از غرب و شرق، بهای علم و یقین بدهیم اما به علم و یقین معصوم، بهای فرضیه هم نمیدهیم؟! ـاین که از پشت عینک غرب به منابع اسلامی نگاه کنیم و تولیداتی داشته باشیم اسمش تولید علوم اسلامی نیست و ما چاره ای جز بازگشت به مبانی و اصول اسلامی در تفسیر عالم و تبیین قواعد علمی آن نداریمبازگشت دوبارۀ ما به علوم انبیاء الهی و معارف اهل بیت ـ صلوات الله علیهم اجمعین ـ نوعی توبۀ جمعی و نوعی برائت همه گانی از آن راه منحرفی است كه در پی هماهنگ كردن منظومۀ معارف بشری بر محوری غیر از وحی استامروز بزرگترین کاری که میتوانیم انجام دهیم، افشای ظلمانی بودن نظام معرفتی حاکم بر جامعه جهانی است و طب اسلامی، ابزاری قدرتمند جهت وصول به این هدف است
 
 
 
طب اسلامی - دانلود کلیپ و صوت: آشنایی با طب اسلامی (چند تن از اساتید طب اسلامی)
آشنايی با طب اسلامی
(فیلمی از مباحث چند تن از محققان و اساتید طب اسلامی)

.
.

اين فايل، يك فيلم ميكس شده از مباحث چند تن از اساتيد و محققان طب اسلامی است كه به معرفي و شرح ديدگاه های طب اسلامی ميپردازد. اين فيلم، جهت نمايش در تبليغاتِ پيش از برگزاری يك برنامه در موضوع طب اسلامي در يكی از دانشگاه ها ساخته شده و می تواند جهت تبليغ و ايجاد انگيزه در مخاطبان برای شركت در برنامه هايی از اين دست بكار گرفته شود.

در اين فيلم، به موارد مختلف و متنوعي از مسائل فكری، سياسی،‌فرهنگی، اعتقادی، طبی و تغذيه ای اشاره می گردد و به معرفي توطئه ها و دسيسه های صهيونيسم در حذف سنت ها و باورهای طبی و تغذيه ای مسلمانان و منحرف كردن مسير علمی امت اسلام از راهی كه توسط انبياء الهی طراحی شده بود، پرداخته می شود. بازگشت به مبانی و اصول مترقی اسلام برای مديريت تمام عرصه های نظری و عملی و  احيای سنت ها و حركت به سمت تحقق تمدن اسلامی، از اهدافی است كه اين فيلم به آن می پردازد ...

* بسیاری از سخنرانی های این فیلم، بصورت كامل و مجزا در این وبلاگ معرفی شده اند.


دانلود فیلم:
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
[ 223 مگابايت (هر قسمت 46 مگابایت)؛ 136 دقيقه؛ فرمت: real media _ rm ]
.قســـمت اول:     (مديافاير)          (ترینبیت)
قســـمت دوم:     (مديافاير)         (ترینبیت)
قسـمت سوم:     (مديافاير)         (ترینبیت)
قسمت چهارم:     (مديافاير)         (ترینبیت)
قســمت پنجم:     (مديافاير)         (ترینبیت)
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
لينك كمكی: در صورتی كه لينك های بالا در دسترس نيستند: (کلیک کنید)
.
جهت اجرای فرمت rm میتوانید از این نرم افزار استفاده نمایید* دقت کنید که این فایل های زیپ شده، هر چند در چند قسمت دانلود میشوند اما در واقع یک فایل پیوسته اند. بنابراین ابتدا باید همه آن ها را در یک فولدر مشخص دانلود کنید و سپس اولین فایل را آنزیپ کنید تا نرم افزار Winrar بطور خودکار تمام فایل ها را آنزیپ کرده و در نهایت یک فایل یک تکه را تحویل دهد. در صورتی که همه فایل ها دانلود نشده باشند، نرم افزار مربوطه نمی تواند فایل ها را آنزیپ کند.
.

دوستانی که در آنزیپ کردن فایل های بالا مشکل دارند از طریق لینک زیر میتوانند در یک قسمت، تمام فیلم را دانلود نمایند:

دانلود فیلم در یک قسمت:
(کــلیک کـــنید)
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
جهت اجرای فرمت rm میتوانید از این نرم افزار استفاده نماییدبرای آشنايی با مباحث مطرح شده در اين فيلم می توانيد از فايل صوتی اين فيلم نيز استفاده نمايد:


دانلود صوت:
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
قســمت اول [ 6.7 مگابايت؛ 45 دقيقه ]: (کلیک کنید)
قسـمت دوم [ 6.7 مگابايت؛ 45 دقيقه ]: (کلیک کنید)
قسمت سوم [ 6.7 مگابايت؛ 45 دقيقه ]: (کلیک کنید)
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
لينك كمكی: در صورتی كه لينك های بالا در دسترس نيستند: (کلیک کنید)


.
+ نوشته شده توسط حمید در ۸۹/۱۱/۱۸ و ساعت 21:8 |